Co oznacza wynik badania TSH, ft3 i ft5?

Witam,jestem w 14 tygodniu ciąży lekarz skierował mnie na różne badania między innymi na TSH wynik 0,011 więc jest za niskie zrobiłam jeszcze dodatkowo FT3 i FT4 wyniki FT3-6,04 więc w normie natomiast FT4- 18,77 więc też też normie który który tych badań jest ważniejsze w ciąży TSH czy FT3 i FT4?

Dzień dobry,

Aktualne normy TSH dla kobiet w ciąży wynoszą odpowiednio:
I trymestr: 0,1-2,5
II trymestr 0,2-2,5
III trymestr 0,3-2,5
Z uwagi na obniżone TSH powinna Pani oznaczyć stężenie przeciwciał antyTPO, aTG i TraB i z wynikami zgłosić się do endokrynologa, który na podstawie badania, wywiadu lekarskiego i analizy wyników wyda Pani dalsze zalecenia. Warto równie przed wizytą wykonać usg tarczycy lub znaleźć endokrynologa, który w czasie wizyty wykona Pani to badanie.

Pozdrawiam serdecznie,

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH