Co oznacza wynik badania USG jamy brzusznej?

Witam! Mój problem polega na tym, iż od miesiąca boli mnie lewa nerka. Po 3 dniach nieustającego bólu postanowiłam odwiedzić lekarza. Lekarz zalecił badanie moczu oraz usg. Badanie moczu wyszło dobre, lecz USG wykazało: Wątroba jednorodna, prawidłowej wielkości i echostruktury, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez kamieni. Przewód żółciowy wspólny i drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Śledziona i trzustka w normie, aorta brzuszna prawidłowej szerokości. W przestrzeni zaotrzewnowej nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych. Nerki wielkości i lokalizacji typowej, z prawidłowym zróżnicowaniem miąższowo zatokowym, bez zastoju i kamicy. Miąższ lewej nerki w części środkowej niejednorodny, pogrubiały na obszarze wielkości 3x5cm. Pęcherz moczowy gładkościenny, bez kamieni. Pola nadnercze wolne. Nie uwidoczniono wolnego płynu w jamie brzusznej ani w jamach opłucnowych. Poszłam więc do urologa i tam dostałam skierowanie na TK jamy brzusznej oraz zbadanie kreatyniny. Jeśli chodzi o mnie oprócz bolącej nerki i żołądka czuję się dobrze. Nie mam gorączki, nadciśnienia tętniczego, krwiomoczu, skąpomoczu ani parcia na pęcherz. Nie boli mnie ani nie piecze podczas oddawania moczu. Nie stwierdziłam braku apetytu, obrzęków górnych jak i dolnych kończyn, nie zauważyłam spadku masy ciała. Dodam jeszcze, że moje problemy z nerkami zaczęły się wczesnym dzieciństwem. Przeważnie leczyłam się w szpitalu na zapalenia nerek. Bardzo się boję, ponieważ nie wiem co to może być. Bardzo bym prosiła, aby tutaj przynajmniej w jakiejś części napisano mi co może mi grozić. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam! W badaniu USG jamy brzusznej stwierdzono w lewej nerce ognisko niejednorodnego miąższu o wielkości 3x5 cm. W takiej sytuacji wskazane jest wykonanie tomografii komputerowej w celu wykluczenia zmian rozrostowych (nowotworowych). Jest to standardowa procedura, więc w tej chwili nie ma powodów do obaw. Należy zgłosić się na badanie w możliwie najszybszym terminie. Wynik badania należy skonsultować z urologiem. Z uwagi na dolegliwości warto zastosować odpowiednie leczenie objawowe (leki przeciwbólowe, rozkurczowe). Pozdrawiam serdecznie!