Co oznacza wynik badania USG jamy brzusznej u młodego mężczyzny?

Witam dzis moj maz mial usg jamy brzusznej watroba powiekszona o zageszczonym echogramie miazszu,w prawym placie 8 mm hiperechogeniczna zmiana ogniskowa(najprawdopodobniej maly naczyniak)trzustka widoczna w zakresie glowy i trzonu prawidlowej wielkosci,normoechogenoczna.Co to oznacza? I jest sie czym martwic?

Raczej taki wynik USG wątroby nie świadczy o jakiejś większej patologii, a zmiana w wątrobie jest bardzo niewielka i łagodna typu naczyniaka (do obserwacji). Po takim opisie wątroby w badaniu USG zaleca się z reguły ocenę funkcji wątroby w badaniach laboratoryjnych. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.