Co oznacza wynik badania USG jamy brzusznej z powodu nawracających stanów podgorączkowych?

Witam ! W ostatnim czasie wykonywałam badanie usg jamy brzusznej z powodu nawracających stanów podgorączkowych i osłabienia. W wyniku badania okazało się ,że wątroba jest o niejednorodnej echogeniczności , z zaznaczonym włóknienieniem okołowrotnym i powiększonym węzłam chłonnych we wnęce wątroby (16/7mm). Badania Alat , Aspat oraz bilirubina są w normie. Chciałabym się dowiedzieć czy mogą być to uszkodzenia po lekach, w ostatnich mc kilkalrotnie przyjmowałam antybiotyki , ew. jaka dalsza diagnostyka?

W takiej sytuacji radziłbym skonsultować się w tej sprawie z poradnią hepatologiczną. Zmiany w zakresie wątroby są niewielkie i być może do uzyskania regresji. Na pewno w takiej sytuacji ważna jest także diagnostyka stanów zapalnych wątroby (np.: HBs, anty-HCV). Taki stan wątroby może być związany z przyjmowaniem dużej ilości leków, złej diecie czy nadmiernemu spożywaniu alkoholu. Decyzję co do dalszego postępowania musi podjąć lekarz z poradni hepatologicznej.