Co oznacza wynik badania USG piersi u 24-latki?

Pytanie do onkologa.Witam mam 25 lat i co pół roku wykonuję usg piersi gdyż babcia chorowała na raka. Wynik birads 2: piersi o budowie tłuszczowo gruczolowej. Zmian podejrzanych o złośliwość nie stwierdza się. W górnym zewnętrznym kwadracie lewego sutka ognisko mikrozwapnien. Kontrola za 6 msc. Czy to możliwe żebym w tym wieku miała mikrozwapnienia? Czy powinnam się martwić tym wynikiem? Jestem 3.5 r po cc i karmiłam tylko miesiąc odciągając mleko laktatorem. Poprzednie badania wszystkie miały skalę Birads1. dziękuję za odpowiedź.

W pierwszej kolejności należy wraz z lekarzem przeanalizować, czy jest Pani w grupie ryzyka używając do tej analizy większej ilości danych. Możliwe, że dopiero teraz konieczne jest sprawdzenie za pół roku obecnych mikrozwapnień. Ich obecność też nie jest zadziwiająca.