Co oznacza wynik badania USG przy jelicie drażliwym?

Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc; Moja mama ma stwierdzone tzw. jelito drażliwe. Niedawno,lekarka dała jej skierowanie na usg : oto wynik; Wątroba niepowiększona, zmian ogniskowych nie uwidoczniono,Drogi żółciowe i wrotne nieposzerzone. Loża po pęcherzyku w normie. Na poziomie głowy trzustki hypoechogenne, lite ognisko ok 27 mm z minimalnym przepływem naczyniowym. Przewód Wirsunga na granicy normy szerokości ok 3 mm. Co to może oznaczać?

Dzień dobry,

Celem poszerzenia diagnostyki wskazane jest wykonanie bardziej dokładnego badania obrazowego typu TK lub MRI jamy brzusznej. Proszę przekazać mamie, aby na wszelki wypadek w miarę możliwości jak najszybciej oznaczyła sobie morfologię z rozmazem, CRP, glukozę, amylazę, lipazę, poziom wapnia oraz markery: CEA, Ca 19-9. Przed badaniem niech również oznaczy poziom TSH i kreatyninę, które powinny być prawidłowe, jeśli zajdzie potrzeba wykonania badania z kontrastem.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
specjalista chorób wewnętrznych
specjalista diabetolog
specjalista endokrynolog