Co oznacza wynik badania USG tarczycy u 24-latki?

Wyniki USG tarczycy cieśń: 2mm PP 13x13x38 objętość 3,2cm3 LP 14x13x30 objętość 3cm3 TSH 7,72 t3, t4, anty tpo i tg w normie. Mogę prosić o interpretacje wyników?

Interpretacją wyników powinien zająć się endokrynolog prowadzący. Płaty tarczycy są małe, ich objętość też co może skutkować niedoczynnością tarczycy. Wyniki badań laboratoryjnych sugerują subkliniczną niedoczynność tarczycy co może wiązać się z włączeniem substytucji hormonalnej. Decyzję co do dalszego postępowania musi podjąć endokrynolog prowadzący.