Co oznacza wynik badania USG wątroby i śledziony?

Witam. Proszę o informację, czy mam powody do niepokoju. Z badania usg wynika, iż wątroba powiększona 160mm (miesiąc temu było 150mm) o dyskretnie wzmożonej strukt echa. W pobliżu PŻW hiperechogeniczna zmiana o niereg obrysach, jednorodna wielk 20×14. W lewym podżebrzu struktura hipoechogeniczna, prawdopodobnie płynowa, otorebkowana o nieregul obrysach 110×55mm. Śledziona wyraźnie powiększona 150×65mm o jednorodnej strukturze echa.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka. Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza zlecającego powyzsze badanie