Co oznacza wynik badania USG wątroby u 41-latka?

Dzień dobry, mam 41 lat, wczoraj 16.01.2018 roku, robiłem badanie USG wyniki wyszły takie Wątroba powiększona do 17cm w linii pachowej przedniej, hiperechogeniczna o cechach stłuszczenia, bez uchwytnych zmian ogniskowych. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone. PŻW szer.10mm. Pęcherzyk żółciowy obkurczony, bez ewidentnych złogów. Trzustka widoczna w zakresie głowy i części trzonu, nieposzerzona. Śledziona powiększona dł 150mm, jednorodna. Obie nerki typowej wielkości i położenia, o prawidłowej strukturze, bez cech zastoju w układach kielichowo-miedniczkowych ani odbić typowych dla złogów. W nerce lewej torbiel korowa wielk.10mm. Pęcherz moczowy pusty. Aorta brzuszna widoczna fragmentarycznie, nieposzerzona. Obecność wolnego płynu w jamie otrzewnej nie stwierdza się. Masywne odbicia z pętli jelitowych. przed badaniem, piłem wodę, dlatego jestem zdziwiony, że nic w pęcherzu nie ma, tym bardziej że sikać mi się chciało, podam jeszcze inne parametry i opiszę, moje problemy, i choroby...CRP 12,7 ,Erytrocyty 4,07 mln/µl ,Leukocyty 5,38 tys/µl ,Hemoglobina 13,1 g/dl, Hematokryt 39,5 %, MCV-śr. obj. erytrocyta 97,1 fl , MCH-śr. masa Hb w erytr. 32,2 pg, MCHC-śr. stęż. Hb w ertytr. 33,2 g/dl ,PLT - Płytki krwi 235 tys/µl, ALT Wynik w surowicy 107 U/l , AST Wynik w surowicy 60 U/l GGTP Wynik w surowicy 536 , 2 msc temu, miałem wyniki ALT 77, AST 71, GGTP 330, to są moje wyniki, od ostatnich usg, to ta torbiel korowa z 2mm, wzrosła do 10mm, ponadto, 1,5 roku temu robiłem usg, wtedy nie było powiększonej śledziony, a wtedy ALT, AST były po 25 w normie, teraz rośnie, od 12msc, nie piję alkoholu, wcześniej piłem, waże 80 kg, do wzrostu 177cm,, biorę dużo tabletek, w tym przeciwbólowych Oxycontin, od ciśnienia,. bo mam nadciśnienie, zwyrodnienie i dyskopatia kręgosłupa, biorę leki na depresję cital 20mg, oraz chloprothixen 50mg, oraz relanium 5mg, w dużych ilościach, także chorowałem na zakaźną żółtraczkę w 1989 roku... czy te wyniki są dobre czy nie takie sobie, do których lekarzy się udać, jakie jeszcze badania podać cholesterol 230, trójglicerydy 135, a były jeszcze w czerwcu 2017 roku, 890, inne badania mocz w normie, oprócz tego, że od ostatniego badania wzrasta liczba leukocytów od 0-1, do 6-10, i mam nudności, wymioty, biegunki z zaparciami, bóle prawej strony brzucha, czasami stany gorączkowe, od 37,2 do 38,8, jestem stale zmęczony, spać mi się chce, dodatku, jak się położę, to czasami bez przerw śpię, a czasami budzę się co godz, i jestem zmęczony, brak apetytu do popołudnia... spadek masy ciała od maja do sierpnia 2017 30kg, i nie tyję, tylko tak chwiejnie raz 1kg do przodu, lub tyle samo schudne, wzrastanie i opadanie ciśnienia, największe ciśnienienie 220/145 tętno 123, był szpital... nie wiem co jeszcze podać, ważne to, że wątroba powiększyła się, od ostatniego badania... i ta skolyrioza, dyskopatia środka kręgosłupa. pozdrawiam

Problem jest złożony, proszę zgłosić się z wynikami do lekarza rodzinnego lub lekarza prowadzącego. Z poziomu portalu nie analizujemy przypadków, nie może to zastąpić wizyty u lekarza.