Co oznacza wynik badania w kierunku celiakii?

Witam co oznacza wynik badania genetycznego w kierunku celiakii?W badanym materiale wykazano obecność allelu HLA-DQ2.5 (DQA1*05/DQB1*02), przy jednoczesnej obecności sygnału dla kontroli wewnętrznej (fragment genu SYPL2) co świadczy o prawidłowym przebiegu reakcji. W badanym materiale wykazano obecność allelu HLA-DQ2.5 (DQA1*05/DQB1*02), przy jednoczesnej obecności sygnału dla kontroli wewnętrznej (fragment genu SYPL2) co świadczy o prawidłowym przebiegu reakcji. W badanym materiale nie stwierdzono obecności allelu HLA-DQ2.2 (DQA1*02/DQB1*02). Wykazano obecność sygnału dla kontroli wewnętrznej (fragment genu SYPL2) co świadczy o prawidłowym przebiegu reakcji.W badanym materiale wykazano obecność allelu HLA-DQ8 (DQA1*03/DQB1*03:02 przy jednoczesnej obecności sygnału dla kontroli wewnętrznej (fragment genu SYPL2) co świadczy o prawidłowym przebiegu reakcji. Badanie wykonano metodą łańcuchowej reakcji polimerazy w czasie rzeczywistym (Real- Time PCR) z użyciem starterów i allelospecyficznych sond znakowanych fluorescencyjnie.

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie są objawy? wskazana wizyta i ocena badań przez lekarza gastroenterologa.