Co oznacza wynik badania w kierunku HBV?

Witam. Mam 26lat. Zostalam zarazona wzw b, gdy mialam 6miesiecy. Zapalenie przeszlo w stan przewlekly. Lekarz zalecil zrobienie badania HBV met.PCR iloscioweg. Dzis dostalam wyniki. 3876,00 kopii/ml. Mam wizyte u lekarza ale za dwa tygodnie a bardzo sie stresuje, chcialabym wiedziec tylko czy oznacza to ze choroba wrocila i zarazam? Czy bede musiala sie leczyc?

Niestety pojedyncze oznaczenie HBV DNA niewiele mówi, nie wiem jak dotychczas prowadzono diagnostykę i jakie były parametry pozostałych markerów serologicznych HBV. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.