Co oznacza wynik badania w kierunku Toxo u 31-latki?

Wykonałam badanie w kierunku toksoplazmozy. Wynik IgM ujemny, IgG 0.1 IU/ml norma: ujemny <1.6. W domu mam chorego kota na toksoplazmoze (jest w trakcie antybiotykoterapii, zaatakowane oko), akurat po odebraniu wyżej wymienionych badań kot przy podawaniu leków lekko mnie zadrapał w dłoń, jednak do krwi. Czy istnieje ryzyko zarażenia toksoplazmozą? Czy jedyna droga zarażenia, jak poinformował mnie mój lekarz, to droga pokarmowa i kontakt z kałem kota? Nie wiem czy powtórzyć badanie w takiej sytuacji? Wizyta u lekarza dopiero za ok 2 miesiące

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik oznacza, że nie przechodzi Pani świeżego zachorowania, ani nie miała Pani w przeszłości kontaktu z toxoplazmozą. Zgadzam się z lekarzem, drogą zakażenia jest droga pokarmowa i zadrapanie nie powinno w żaden sposób wpłynąć na Pani zdrowie.