Co oznacza wynik badania wątroby i dyskomfort w podżebrzu?

Wątroba: Aspat 19.00 U/L, alat 21.00 U/L, Bilirubina 0.81 mg/dl, Fosfotaza 75.20 U/L , USG: Wątroba niepowiekszona, jednorodna, o podwyższonej echogeniczności z cechami stłuszczenia, wpłacie lewym widoczny obszar hipoechogeniczny z bezechowym halo 13/16mm , dodam , że od pewnego czasu czuję dyskomfort w okolicy prawego podżebra i po prawej stronie brzucha u góry prosze o opinię

Lek. Katarzyna Szymczak

Wątroba stłuszczona ze zmianą która wymaga okresowej kontroli, wskazana dieta ubogotluszczowa, unikanie używek. Do rozważenia wizyta u hepatologa.
Pozdrawiam