Co oznacza wynik badania wątroby u 34-latki?
Proszę o pomoc w wynikach:zaczęło się że mocno zaczął mnie boleć obojczyk prawy po jakimś czasie silny ból głowy i prawej strony brzucha też ból przy oddychaniu zrobiłam usg wyszło że mam UNACZYNIONY guz, położyłam się do szpitala metodą spiralną zrobiono mi tk wynik następujący :WĄTROBA prawidłowej wielkości o gładkich obrysach, w S 7/8 zmiana nieznacznie hipodensyjna w fazie natywnej, silnie unaczyniona o wym;8,2*6,5cm z centralną blizną gwiazdzistą -fnh do roznicowania z mniej prawdopodobnym rakiem wloknisto-blaszkowatym,bardzo proszę o pomoc wyjaśnienia wyniku i gdzie dalej najlepiej się udać

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Fnh to ogniskowy rozrost guzkowy wątroby, łagodna zmiana która na ogół wymaga jedynie obserwacji, radiolog w opisie różnicuje ją z rakiem (mniej prawdopodobne), sugeruję konsultacje z chirurgiem lub hepatologiem. Celem ustalenia odpowiedniego postępowania, być może konieczna będzie biopsja.
Pozdrawiam