Co oznacza wynik badania woreczka żółciowego?

Wynik badania histopatologicznego po cholecystektomii: Pęcherzyk żółciowy dł. do 7cm z kamieniami w świetle. Histologicznie (w licznych pobranych wycinkach): - zapalenie przewlekłe umiarkowanego stopnia i cechy cholesterolozy; - nadto w śluzówce cechy metaplazji pesudoodźwiernikowej, a ogniskowo w obrębie trzonu pęcherzyka, obraz dysplazji średniego stopnia nabłonka gruczołowego - linia cięcia operacyjnego przechodzi przez regularną śluzówkę

Szanowna Pani, zmiany są łagodne, aczkolwiek cechy dysplastyczne mogą być podłożem dla raka pęcherzyka. Pozdrawiam