Co oznacza wynik badania wycinka z odbytnicy?

Witam. Otrzymałem wynik badania patomorfologicznego wycinka z odbytnicy: "Wycinki błony śluzowej jelita grubego z obrzękiem i niewielkim odczynem limfoplazmocytarnym w blaszce właściwej, bez zwiększenia liczby fibroblastów i bez obecności włókien mięśniówki gładkokomórkowej. Obraz mikroskopowy niecharakterystyczny nie potwierdza podejrzenia klinicznego." Podejrzeniem po kolonoskopii było zapalenie odbytnicy / wrzód samotny odbytnicy.

Lek. Michał Lenard

Wynik musi być zinterpretowany przez lekarza zlecającego badanie przy uwzględnieniu Pana stanu klinicznego i pozostałych wyników badań. Pozdrawiam!