Co oznacza wynik badania wycinków żołądka?

Witam odebrałam wynik histopatologiczny i w opisie jest.. Błona śluzowa żołądka z naciekami zapalnymi typu przewlekłego( )i z drobnymi wybroczynami. Wycinki o utkaniu błony śluzowej żołądka z naciekami zspalnymi typu przewlekłego ( ), pokryte częściowo nablonkiem płaskim. Nie stwierdzono cech metaplazji jelitowej (Pas Alcjan). Proszę o wyjaśnienie.

Lek. Wojciech Zygmunt

Badanie histopatologiczne świadczy potwierdza przewlekłe zapalenie żołądka. Brak metaplazji jelitowej świadczy o braku transformacji komórek śluzówki żołądka, w komórki charakterystyczne dla jelita, co jest zwykle pierwszym etapem transformacji nowotworowej. Czyli wynik nie powinien budzić u pani niepokoju pod kątem choroby nowotworowej.