Co oznacza wynik badania wymazu pochwy i czy robić HSG?

Witam, Zostalam skierowana na badanie HSG, przed badaniem wykonalam wymaz z pochwy, wynik nastepujacy: 1. W warunkach zwiekszonej ilosci dwutlenku węgla Gardnerelli vaginalis - nie wyhodowano. 2.Flory fizjologicznej Lactobicillus spp - nie wyhodowano. 3. W warunkach tlenowych flory bakteryjnej patogennej - nie wyhodowano. Co to oznacza? Moge zrobic badanie hsg? Czy musze powtorzyc badanie? Dziekuje!

Lek. Michał Lenard

Może Pani wykonać HSG. Wynik powinien ocenić Pani ginekolog, który zaleci odpowiednie leczenie. Konieczna może być suplementacja probiotykiem dopochwowym z powodu braku fizjologicznej flory bakteryjnej pochwy. Pozdrawiam!