Co oznacza wynik badania wymazu z pochwy i czystości pochwy?

Wynik wymazu z pochwy na czystość jest prawidłowy (Wyizolowane bakterie reprezentują naturalną florę bakteryjną pochwy), a mimo to w tym samym czasie pobrana cytologia (grupa Papanicolaou: II) wskazuje podwyższoną leukocytozę - z czego to może wynikać? Borykam się z częstym dyskomfortem ( w ciąży kilkakrotnie byłam leczona na grzybicę, poza ciążą również już wielokrotnie) i próbuję dociec z czego może wynikać. Jestem po dwóch ciążach - obecnie 11 miesięcy po drugim porodzie, karmię piersią. Z dolegliwości: oprócz suchości w pochwie (po porodzie nie wrócił jeszcze okres) to przede wszystkim: swędzenie w okolicy wejścia do pochwy, czasem upławy ale nigdy zielone, prędzej białe, lub przezroczysta wydzielina. Nasilają się po pettingu. Podmywam się wodą, używam bielizny bawełnianej, piorę w proszku dla dzieci, nie używam wkładek. Chcę dociec przyczyny i nic nie mogę znaleźć. Mam już dość stosowania środków grzybobójczych na ślepo. Jeszcze jakieś badania? Sugestie, cokolwiek... Będę wdzięczna, Pozdrawiam, Karolina

Niestety podczas laktacji suchość pochwy i wtórne do tego infekcje są zjawiskiem częstym. Może Pani stosować globulki z kwasem hialuronowym nawilżająco 1xdobę, probiotyki ginekologiczne.