Co oznacza wynik badania wyskrobin z szyjki macicy?

Proszę o interpretację badania histopatologicznego. Wycinek I :eroio glandularis praecipue epidermiata focalem cum dysplasia epithelii plani maioris gadu CIN3-HSIL Wycinek II: Sine laesiones WYSKROBINY :FRAGMENTACH ENDOCERVICIS
Lek. Paweł Szadkowski

I: nadżerka gruczołowa nabłonka z dysplazją nabłonka płaskonabłonkowego stopnia dużego. Nie jest to zmiana nowotworowa, ale komórki mają duży potencjał do transformacji nowotworowej.
II: bez zmian
Z wynikiem proszę się udać do ginekologa, może być konieczne wykonanie dodatkowych badań, np. kolposkopii i ustalenie dalszego leczenia.