Co oznacza wynik badania wzroku u 40-latka?

Ostatnio przeprowadzałem badanie wzroku u okulisty bo czułem dyskomfort i podejrzewałem koniecznosc zmiany szkieł. Stare szkła miały nastepujace parametry (OL -3,25, cyl. 0,5 ; OP -4,5). Po badaniach otrzymałem receptę na takie wartosci: (OL: -3, OP: -5,5). I takie okulary z takimi szkłami wyrobiłem. Noszę je jeden dzień i oczywiscie widzę ostro i bez zaburzeń (nie muszę mrużyć aby odczytać, widzę ostro na bliż i dal), natomiast mam wrażenie że zejście z lewego oka z -3,25 do -3 spowodowało doslownie minimalny dyskomfort (jakby oko troche mocnie "pracowało" niż prawe). Czy to kwestia przyzwyczajenia do nowych okularów czy też jednak to wlasnie to 0,25 dioptri jest za to odpowiedzialne ?

Szanowny Panie, jeżeli w ciągu kilku dni objawy nie ustąpią to proszę udać się do okulisty by zmienić szkła