Co oznacza wynik badania z obciążeniem MTC?

Dzien dobry! Prosze o pomoc, wizyta u lekarza dopiero za 2 miesiące, a bardzo sie denerwuje. Robilam ostatnio badanie prolaktyny z obciazeniem MTC. Wynik "zerowy" to 15, po 1 godzinie 20. Czy wynik ten wskazuje na gruczolaka przysadki mozgowej, ze wzgledu, ze przyrost jest tak niewielki, pomimo pierwszego niskiego wyniku? Badanie robilam ze wzgledu na mleczny wyciek z jednej piersi. USG bez zmian - BIRADS 1. Dodam, ze na codzien zazywam leki: Euthyrox 50 mg (niedoczynnosc tarczycy), Duphaston 10 mg (plamienia w 2 fazie cyklu), Sertagen 50 mg rano i 100 mg wieczorem i Triticco CR 150 mg (nerwica lekowa). Badanie wykonane w 2 fazie cyklu, w czasie zazywania Duphastonu. Bardzo proszę o odpowiedz w sprawie gruczolaka i innych ewentualnych przyczyn wycieku z piersi (nie jest samoistny, bardzo niewielki - raz na kilka dni, przy nacisnieciu, mleczny lub przezroczysty, tylko z jednej piersi). Bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam!

Do interpretacji każdego badania potrzebna jest znajomość przyjętych jednostek (!) oraz stanu klinicznego pacjenta. Prawidłowe wartości PRL to <1,1 nmol/l(25ug/l). Wykonując test z metoklopramidem przyjmuje się, że wzrost wydzielania PRL mniejszy niż dwukrotny wskazuje na podejrzenie gruczolaka. Jednak należy pamiętać, że do prawidłowej oceny wydzielania prolaktyny wyrównania zaburzeń tarczycy i nadnerczy. Rzetelna ocena Pani stanu wymaga znajomości wywiadu, objawów, pozostałych badań dodatkowych. Proponuję pozostać pod opieką lekarza prowadzącego. Pozdrawiam.