Co oznacza wynik badania zatok 18-latki?

Co to znaczy? Nieznaczne pogrubienie przysciennej błony śluzowej w zatoce czolowej lewej, klinowej, komórkach sitowia przednich lewych i tylnych obustronnie Lewa zatoka szczękowa bezpowietrzna, wypełniona gęsta treścią zatoki szczękowa prawa czołowa komórki sitowia przednie prawe prawidłowo powietrzne kompleksy ujsciowo-przewodowe po lewej stronie niedrozne pp prawej drożne Przewody nosowe lewe niedrozne

Lek. Paweł Szadkowski

Powyższy wynik może świadczyć o stanie zapalnym zatok i stanie, który sprzyja takiemu schorzeniu. Konieczna jest interpretacja kliniczna i konsultacja lekarza laryngologa.