Co oznacza wynik badania żołądka u 27-latka?

Wejście do antrum kształtne.Gra perystaltyczna odźwiernika zachowana. Opuszka lekko zniekształcona. 12nica bez zmian. śluzówka żołądka zaczerwieniona : w żołądku stwierdza się treść żółciową. Wpust i przełyk bez zmian. Dgn. Gastroskopia i duodenopatia rumieniowa. Niewielkie zniekształcenie opuszki 12nicy. Cofanie się treści 12niczej do żoładka. Test ureazowy

Lek. Wojciech Zygmunt

Zaczerwieniona śluzówka żołądka najpewniej świadczy o zapaleniu żołądka. Treść żółciowa w żołądku świadczy o refluksie dwunastniczo-żołądkowym żółci, która może być czynnikiem drażniącym żołądek i przyczyniającym się do zmian zapalnych. Zniekształcenie opuszki dwunastnicy, pobrany test ureazowy w kierunku H. pylori. Pozdrawiam i życzę zdrowia.