Co oznacza wynik biopsji diagnostycznej przełyku?

Witam, po gastroskopii diagnostycznej z biopsja otrzymalismy taki opis badania: Przelyk endoskopowo zmieniony zapalnie, Linia Z endoskopowo nieregularna, nieco umiesiona. Wpust na wprost i w inwersji szczelny. Zoladek srednio podatny na insuflacje, perystaltyka sprawna, jeziorko sluzowe metne, zolciowe. Blona sluzowa okolicy podwypustowej i dna wydaje sie byc nieco zaczerwieniona. Sluzowka trzonu zaczerwieniona, w antrum zaczerwienienie blony sluzowej. Odzwiernik zmieniony patologicznie - znaczne plaskie owrzodzenie obejmujace 1/2 obwodu sugerujacy naciek neo. Odzwiernik ziejacy. Ze zmiany pobrano liczne wycinki do badania Hist-Pat. W opuszce i czesci zstepujacej sluzowka zmieniona zapalnie - pobrano wycinki. Prosze o opinie.

Lek. Wojciech Zygmunt

Zmiany w żołądku, przełyku i dwunastnicy sugerują wieloletnie, przewlekłe zapalenie, natomiast zmiany w obrębie dwunastnicy o charakterze owrzodzenia, sugerują nowotwór dwunastnicy. Pełne rozpoznanie zostanie ustalone po wyniku badania histopatologicznego pobranych wycinków. Pozdrawiam i życzę zdrowia!