Co oznacza wynik biopsji piersi u 46-latki?

Proszę o pomoc w interpretacji wyników biopsji gruboigłowej piersi: materiał rozfragmentowany, zawiera szkliwiejacą tkankę łączną włóknistą oraz tłuszczową, z pojedynczymi poszerzonymi strukturami przewodowymi, bez cech dysplazji oraz ogniskowo z obrazami metaplazji apokrynowej.

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie wskazania do biopsji? jakie wyliczone ryzyko wg usg/ lub mammografii? proszę zgłosić się koniecznie do lekarza prowadzącego diagnostykę.