Co oznacza wynik biopsji tarczycy i wole guzkoate z onkocytarną metaplazją?

Panie Doktorze, bardzo prosze o odpowiedz bowiem dostalam wynik biopsji i bardzo martwie sie. Opis biopsji: Masy koloidowe, erotrocyty rozproszone i w platach komorki nablonka pecherzykowego tarczyc, w licznych platach obecne komorki o ziarnistej kwasochlonnej cytopazmie. Obraz cytologiczny moze odpowiadac wolu guzkowemu z onkocytarna metaplazja. kategoria II zmiana lagodna. Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza obserwacja i diagnostyka. Proponuje udać się do lekarza zlecającego powyzsze badania