Co oznacza wynik biopsji u 59-letniej kobiety?

Witam! Moja mama miała ostatnio biopsje i dziś dostała wyniki. Lekarza ma dopiero za 2 tygodnie, więc może ktoś byłby w stanie powiedzieć co oznaczają te wyniki. 'naciekający rak NST G2 (3 2 1) gruczołu piersiowego. Status receptorowy raka (oznaczono z bloczka) : Receptor HER-2: (1 ) status ujemny, Receptor ER: (3 /2 ) 100% wybarwionych jąder komórki raka, Receptor PgR: (3 /2 ) 90% wybarwionych jąder komórki raka, Indeks proliferacyjny Ki67( ) 18% wybarwionych jąder komórki raka.

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik oznacza raka piersi - czyli nowotwór złośliwy. Oznaczone receptory są informacją dla lekarza, jakie leczenie może zastosować w przypadku Pani mamy. Korzystnym aspektem jest obecność receptorów ER i PR, również to, że nie ma receptorów Her-2. Niestety na dokładniejszą ocenę trzeba poczekać do wizyty, gdyż dalsze postępowanie i leczenie zależne jest też od wywiadu, badania fizykalnego, stopnia zajęcia węzłów chłonnych i wielu innych.