Co oznacza wynik biopsji węzła chłonnego 66-latki?

Witam. Odebrałam wyniki biopsji węzła chłonnego pachwinowego. Opis mikroskopowy: Treść białkowa, fragmenty tkanki łącznej i tłuszczowej. Brak reprezentatywnego materiału komórkowego pochodzącego z węzła chłonnego do oceny cytologicznej. Co ten opis oznacza?

Lek. Paweł Szadkowski

Pobrany materiał do badania nie był najprawdopodobniej węzłem chłonnym. Być może będzie konieczne powtórzenie zabiegu. Sugeruję skonsultować się z lek. prowadzącym.