Co oznacza wynik brodawkowate znamię melanocytarne śródskórne?

witam od roku posiadam pare zmian w pochwie ktore nie ulegaja powiekszeniu lekarz wykonal wycinek jednej zmiany z posladka do badania histopatologicznego poniewaz bylo podejrzenie klykcin wynik badania brodawkowate znamie melanocytarne srodskorne co oznacza ten wynik czy wyklucza zakazenie hpv i czy wycinek jednej zmiany odnosi sie do pozostalych

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam
Niestety wynik histopatologiczny jednej ze zmian ani nie potwierdzi, ani nie wykluczy innej etiologii innych zmian brodawkowatych skóry i błon śluzowych w obrębie pochwy. Podejrzewam, że lekarz prowadzący ze względu na prawie identyczną morfologię zmian zaproponował usunięcie tylko jednej celem badania, natomiast nie widzę kłopotu w usunięciu pozostałych - wyniki badań histopatologicznych dadzą jednoznaczną odpowiedź.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C
tel. + 48 2... Pokaż 02
mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. + 48 7... Pokaż 993
mail: wroclaw@arsestetica.pl