Co oznacza wynik CRP i podwyższone wartości?

Witam ,odebralam dzisiaj badania i wyszlo CRP-33,36mg/l. Badania zlecil mi lekarz w zwiazku z bolami brzucha .Dodam,ze w trakcie robienia badan bylam mocno przeziebiona.Bole brzucha minely a ja martwie sie tym wynikiem.Czy podwyzszone wartosci CRP moga miec zwiazek z infekcja wirusowa ,ktora aktualnie przechodze?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę powtórzyć badanie po ustąpieniu objawów przeziębienia. Gdyby wysokie CRP się utrzymywało mimo braku objawów, proszę się udać z wynikami do lekarza rodzinnego.