Co oznacza wynik cytologii 22-letniej kobiety?

Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyników cytologii. Interpelacja wyników w granicach normy nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji. -czynniki biologiczne: grzyby, które morfologicznie odpowiadają Candida -inne zmiany nienowotworowe: zmiany odczynowe związane z zapaleniem i/lub regeneracją

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Oznacza to, że w trakcie badania była infekcja, o charakterze najprawdopodobniej grzybiczym. Jednak wynik zawsze powinien ocenić lekarz, który kierował Panią na badanie, bo ma on wiedzę na temat Pani stanu klinicznego i może zaordynować odpowiednie postępowanie w przypadku wykrycia nieprawidłowości.