Co oznacza wynik cytologii 23-latki?

Witam, prosze o pomoc w interpretacji wyników badań cytologii A. Rozmaz odpowiedni do oceny, ale nie zawiera komórek endocerwikalnych. B. Stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych (ASC) C. ASC-H. Komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego dojrzewają prawidłowo i wśród nich (w paśmie „O”) widoczne sa nieliczne komórki z cechami atypii (możliwy HSIL) D. Wskazane badanie kolposkopowe. PROSZE O POMOC

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne badania kolposkopowe ew dodatkowo wykonać badania w kierunku HPV DNA