Co oznacza wynik cytologii 30-letniej kobiety?

WYNIK CYTOLOGII Bardzo proszę o interpretację badania cytologicznego: A. Rozmaz odpowiedni do oceny, zawiera komórki endocerwikalne. B. Nie stwierdzono zmian sródnabłonkowych i procesu złosliwego. C. W rozmazie wykryto zmiany reaktywne związane z regeneracją nabłonków. Skąpa flora bakteryjna. Odczyn leukocytarny. D. Kontrola cytologiczna wg zaleceń lekarza prowadzącego. Obraz cytologiczny odpowiada gr. II wg Pap.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Z badania wynika, że przechodziła Pani infekcję, nie znaleziono zaś podejrzanych zmian. Oczywiście taki wynik powinien ocenić lekarz prowadzący. On też stwierdzi jakie leczenie i dalsze postępowanie jest w Pani wypadku najlepsze.