Co oznacza wynik cytologii u 23-latki?

Witam, miałam robione badanie cytologiczne, które wykazało stan zapalny ( "Niespecyficzna flora bakteryjna. W rozmazie wykryto zmiany reaktywne związane ze stanem zapalnym. Kontrola cytologiczna po leczeniu"). USG ginekologiczne wykryło dwa niewielkie mięśniaki. Chciałabym się dowiedzieć czy konieczna jest kolejna wizyta u ginekologa i podjęcie leczenia stanu zapalnego, które nie wywołuje żadnych objawów?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Pomimo tego że nie ma Pani objawów koniecznie proszę udać się do ginekologa w celu podjęcia leczenia. Pozdrawiam.