Co oznacza wynik EEG 28-letniej kobiety?

Ostatnio miałam robione eeg glowy z powodu bólu głowy, który powtarzal się raz na kilka miesięcy i trwal rzeź 2-3 dni. Wizyte u neurologa mam za miesiąc, a chciałabym wiedzieć co oznacza wynik. Otóż badanie przeprowadzone w czuwaniu. Zapis zróżnicowany przestrzennie. Czynność podstawową stanowią fale alfa 9hz w okolicach potylicznych z nałożona czynnością beta w okolicach czołowych o amplitudzie do 35uV. Na tym tle rejestruje się napadowe uogolniajace sie fale ostre z fala wolna. Rz. Obecna. FS i HB bez wpływu na zapis. Orzeczenie. W zapisie zmiany napadowe, uogolniajace się. O czym to świadczy.

Lek. Michał Lenard

Wyniki badania mogą (choć nie muszą) wskazywać na występowanie epilepsji. Rozpoznanie będzie mógł postawić lekarz po uprzednim zbadaniu. Być może konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka np. TK głowy. Pozdrawiam!