Co oznacza wynik EEG u rocznego malucha?

Witam. Proszę o interpretację wyniku eeg we snie 13 miesięcznego dziecka. Zapis o dyskretnych zmianach zlokalizowanych w okolicach skroniowo-centralno-ciemieniowych obustronnie pod postacią rejestrujących się nielicznych wyostrzen. Dziecko urodzone w ciężkiej zamartwicy. Problemy ze snem. Dziecko krzykliwe. Oczekuję konkretnej odpowiedzi co może być przyczyną. Odpowiedzi typu proszę o konsultacje z lekarzem lub że podobny problem już był opisany mnie nie zadawalają, gdyż nie ma na forum pytania o tej tematyce dla dziecka w tym wieku, a że muszę iść do neurologa to wiem. Liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Nieliczne zmiany wyładowania padaczkowe. Ale jednak są. biorąc pod uwagę okoliczności porodu i to co się obecnie dzieje - problemy ze snem, krzykliwość - konieczny neurolog dziecięcy i podawanie leków zmniejszających te wyładowania