Co oznacza wynik gastroskopii 23-latka?

Witam. Proszę o wyjaśnienie wyniku gastroskopii, ponieważ na razie czekam na wizytę u lekarza, a chciałbym orientacyjnie wiedzieć czego się spodziewać. Dostałem skierowanie na badanie ponieważ codziennie boli mnie gardło, czasami ciężej mi się przełyka , biały nalot na języku, a wymaz i usg ślinianek było w porządku. "Przełyk w górnej i środkowej części bez zmian. Linia połączenia żołądkowo-przełykowego nieregularna z wypustką metaplastyczną dł. ok. 8-10mm (ESEM C0M1-wycinki do bad.hist-pat). Wpust w oglądaniu na wprost i w inwersji nieszczelny. Jeziorko śluzowe przezierne. Perystaltyka sprawna. Żołądek podatny na insuflacje. Błona śluzowa dna i trzonu granulowana, w antrum pstra. Odźwienik okrągły, drożny. Opuszka XII-cy i część zaopuszkowa bez zmian. Z antrum i trzonu pobrano materiał na Clo - test - wynik ujemny."

Taki wynik świadczy o występowaniu przełyku Barretta (wynik badania histopatologicznego powinien potwierdzić to rozpoznanie - wypustki metaplastyczne). Taki stan jest wynikiem niewydolności wpustu żołądka czyli zarzucaniem kwaśnej treści żołądkowej do przełyku. Najlepiej, żeby dalszym leczeniem zajął się gastroenterolog (wizyta u gastroenterologa z wynikiem badania histopatologicznego).