Co oznacza wynik gastroskopii 25-latki?

Wynik gastroskopii Przełyk prawidłowy, linia Z równa ale wysoko uniesiona. Wpust niezmieniony rozwarty, widoczne zarzucanie treści i wypadanie częsci śluzówki żołądka do przełyku w czasie odbijania. Żołądek podatny na insuflacje zawierajacy treść czystą. Błona śluzowa żołądka bez zmian. Zwraca uwagę nadsoczność. Odźwiernik kształtny, drożny. Opuszka XII-nicy o nieco rozpulchnionej śluzówce część pozaopuszkowa dwunastnicy bez zmian gastroskopia odwrócona przepuklina rozworu przełykowego .

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u gastrologa i ustalenie odpowiedniego leczenia