Co oznacza wynik gastroskopii 30-latki?

Proszę o interpretację wyniku gastroskopii: "w przełyku linia z na granicy fałdów żołądkowych nieregularna. Żołądek elastyczny, poddający się insuflacji, jeziorko śluzowe. Wpust, sklepienie, trzon na wprost i w inwersji bez zmian. W części przedodźwiernikowej błona śluzowa zaczerwieniona, z niewielką granulacją, mała kremowa zmiana o wyglądzie metaplacji jelitowe. Opuszka u część zstępująca pętli dwunastnicy bez zmian. Test urazowy (-). Po pobranym wycinku wyniki: Błona śluzowa w okolicy przedodźwiernikowej z cechami przerostu dołeczkowego. Dysplazja (-), metaplazja jelitowa (-), zanik gruczołów (-), HP (-)

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u gastroenterologa i ustalenie dalszego procesu diagnostyczno-terapetycznego,