Co oznacza wynik gastroskopii 30-letniej kobiety?

miałam wykonaną gastroskopie gdyż dokuczały mi bóle brzucha, nudności i wymioty niekiedy. z kału przed badaniem miałam stwierdzony antygen Helikobacter Pylori. wynik badania gastroskopowego: przełyk z prawidłową błoną śluzową . Linia Z pozostaje w łączności z fałdami żołądka i jest umieszczona na wysokości impresji odnóg przepony . Wpust prawidłowo napięty. W inwersji widoczna prawidłowa okolica podwpustowa. Jeziorko śluzowe. Fałdy żołądka prawidłowe, podatne na insulflację. Błona śluzowa dna, trzonu i części pododźwiernikowej o prawidłowej rzeźbie. Odźwiernik ruchomy . kształtny . Opuszka prawidłowa , błona śluzowa niezmieniona. Część zaopuszkowa prawidłowa . Pobrano 5 wycinki do badaniahistopatologicznego. Test ureazowy wyszedł ujemny. co oznaczają takie wyniki? czy mam powody obawiać sięwyniku histopatologicznego? czy mam helikobacter czy też nie?

Lek. Paweł Szadkowski

Badanie nie wykazało nic niepkojącego. Wstępny test ureazowy nie stwierdził obecności H.pylori, ale pewności da wynik histopatologiczny. Nie należy się go obawiać, proszę spokojnie poczekać na wyniki.