Co oznacza wynik gastroskopii 41-latki?

Proszę o interpretację gastroskopi Przełyk bez zmian linia z równa wpust szczelny w inwersji w żołądku treść śluzowa rzeźba śluzówki regularna perystaltyka żywa powierzchnia gładka lśniąca odzwiernik ziejący nieznacznie znieksztalcony opuszka dwunastnicy znieksztalcona bez owrzodzeń cześć pozaopuszkowa jest prawidłowa test urazowy dodatni

Ziejący, nieznacznie zniekształcony odźwiernik oraz zniekształcona opuszka dwunastnicy może świadczyć o zmianach błony śluzowej po przebytych zapaleniach lub owrzodzeniach. Poza tym test ureazowy dodatni świadczy o obecności H.pylori. Konieczna jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu włączenia ew. eradykacji.