Co oznacza wynik gastroskopii 48-latki?

Dzień dobry. Bardzo proszę o przetłumaczenie mi co oznacza wynik gastroskopii: Przełyk i wpust na wprost bez zmian.Linia,,Z" regularna. Podwpustowo owalne uwypuklenie przedniej ściany średnicy około 3 cm . Śluzówka pokrywająca je ma miejscami wzmożone granulowanie - pobrano wycinki do badania hist.pat. . Trzon żołądka bez zmian. Okolica okołoodźwiernikowa nieznacznie plamisto zaczerwieniona. Odźwiernik, opuszka i część pozaopuszkowa XIIcy bez zmian. Pobrano wycinki do testu ureazowego. Wynik : ujemny.

Lek. Paweł Szadkowski

Poza uwypukleniem przedniej ściany o śr. 3cm cały opis nie wskazuje na nic niepokojącego - jest w normie. Samo określenie "uwypuklenie" nic nie powie - musi Pani poczekać na wynik hist-pat - dopiero z tym wynikiem udać się do lekarza.