Co oznacza wynik gastroskopii i refluks?

Dzień dobry. Wykonałem gastroskopię. Lekarz, który ją przeprowadził stwierdził, że mam "trochę refluks" i lekkie owrzodzenie. A oto dokładniejsze wyniki: Przełyk prawidłowy. Linia Z wyraźna. Nadwpustowo pojedyncze linijne owrzodzenia ok 1cm. Wpust domykający się. Żołądek prawidłowy. W żołądku treść śluzowa. Błona śluzowa żołądka prawidłowa. Odżwiernik domykający się. Opuszka i częśćpozaopuszkowa dwunastnicy prawidłowa. Skopia owdrócona - prawidłowa. Czy myślicie Państwo,że to uleczalny refluks?

Lek. Tomasz Budlewski

Nalezy zastosować odpowiednie leczeni i odpowiednia kontrole. Proszę udac się do lekarza zlecającego powyzsze badanie