Co oznacza wynik gastroskopii u 42-latki?

Witam, Wykonałam gastroskopię, której wynik został opisany następująco: Przełyk bez zmian. Wpust z góry i w inwersji nieszczelny. Linia Z nierówna, położona na górnej granicy fałdów żołądkowych. Ściany żołądka podatne na rozdymanie, perystaltyka zachowana. Błona śluzowa dna i trzonu żołądka prawidłowa. W antrum błona śluzowa plamkowato zaczerwieniona. Wokół odźwiernika kilka płaskich nadżerek o średnicy ok. 2-4 mm (hist.-pat). Odźwiernik obrzęknięty, zaczerwieniony. Opuszka dwunastnicy i część zstępująca bez zmian. Test ureazowy na HP (-). Co oznacza taki obraz ? Niepokoi mnie fakt skierowania wycinków do badania hist-pat (wynik dopiero ze 3 tygodnie). Dziękują z góry za odpowiedź.

Wynik świadczy o niewydolności wpustu oraz zapaleniu błony śluzowej żołądka bez towarzyszącego zakażenia H. pylori. Pobranie wycinków na badanie hist-pat jest standardem w tego typu obrazie. Z wynikiem badania oraz wynikiem hist-pat proszę zgłosić się do lekarza zlecającego badanie.