Co oznacza wynik glukozy na czczo 104?

Witam Mam 18 lat i wynik glukozy na czczo to 104 aktualnie nie jem cukru i staram schudnąć. Czy po obniżeniu już glukozy bede mogła jeść w miarę normalnie ? Obiad itp czy muszę już do końca życia patrzeć na to co jem ?

Dzień dobry,

wynik glukozy na czczo powinien być poniżej 100. Jeżeli stara się Pani schudnąć to powinna to Pani robić pod opieką dietetyka.

Badanie powinna Pani za jakiś czas powtórzyć i wynik skonsultować z lekarzem prowadzącym. Natomiast dieta kontrolująca poziom glukozy we krwi nie jest bardzo drastyczna. A jej zalecenia sugeruję wszystkim moim pacjentom.

pozdrawiam

Może świadczyć o zaburzeniach gospodarki węglowodanowej (rodzaj stanu przedcukrzycowego), proszę powtórzyć badanie a najlepiej wykonać doustny test obciążenia glukozą.