Co oznacza wynik High grade SIL?

Witam.Obecnie jestem po konizacji. Rozpoznanie: 1-3. Jonizator części pochwy szyjki macicy pokryty nabłonkiem wielowarstwowym płaskim częściowo nabłonkiem gruczołowym. Ogniskowo w nabłonku wielowarstwowym płaskim widoczne są zmiany wewnątrznabłonkowe dużego stopnia (CIN 2). Widoczne jest ogniskowe tapetowanie ścian gruczołów szyjkowych przez zmieniony nabłonek. W jednym z wykonanych przekrojów zmieniony nabłonek widoczny jest w pobliżu marginesu materiału (tkanka w tym miejscu wykazuje cechy uszkodzenia termicznego). Utkania nowotworu złośliwego nie stwierdzono. High grade SIL. Proszę o interpretację. Czy wystarczą kontrole cytologiczne, czy będę musiała być poddana jakiemuś leczeniu? Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

wysokiego stopnia śródnabłonkowa neoplazja, konieczna dalsza diagnostyka, proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ginekologa.