Co oznacza wynik histopatologiczny zmiany w piersi , który odpowiada naciekającemu rakowi?

Proszę o pomoc wynik mamy 47 lat konsultacje ma dopiero zatydzi Obraz histologiczny odpowiada naciekajacemu rakowi piersi typ "potrójnie negatywny" basal type. Wynik badania immunohistochemicznego; HMWCK , CK5/6 , p63 Nie wykazano ekspresji receptorów estrogenów w jądrach komórek nowotworowych Nie wykazano ekspresji receptorów progestagenów w jądrach komórek Oznaczono ekspresję białka HER2 Odczyn negatywny w komórkach nowotworowych score = 0 Ekspresja antygenu Ki w około 90 % jąder.

Rafał Stando

Wynik ten wskazuje na typ raka piersi o dość agresywnym przebiegu. Więcej informacji udzieli lekarz prowadzący, który ma dostęp do pozostałych wyników badań.