Co oznacza wynik histopatologii?

Moja mama, lat 82, miała usunięty guzek w piersi. Wynik badania histopatologicznego jest nastepujący: carcinoma ductale invasicum mammae.Wg Elstona G2, średnica guza w preparacie 22 mm. Obecne ogniska nacieku pni nerwowych oraz skóry właściwej. ER (+) w około 2-3% komórek, PGR (++) w okolo 10 % komórek, Her-2-(0). Ze względu na odległy termin wizyty u specjalisty bardzo proszę o przybliżenie opisanego wyniku badania. Z góry serdecznie dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

U Pani Mamy rozpoznano przewodowego, inwazyjnego raka piersi o pośrednim stopniu złośliwości (G2). Dodatnie receptory hormonalne stanowią pozytywny czynnik rokowniczy i pozwalają na włączenie leczenia hormonalnego. O dalszym sposobie leczenia zadecyduje specjalista onkolog.

Pozdrawiam serdecznie.