Co oznacza wynik IgE?

Proszę o interpretację wyników IgE sp F2 mleko 0,02 kU/l, klasa 0. Wstępnie stwierdzono, iż dziecko ma nietolerancję białka mleka krowiego.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Interpretacja wyników badań powinna być wykonywana wraz z badaniem pacjenta i możliwością zebrania wywiadu. Dopiero mając obraz wszystkich składowych oraz wyniki badań dodatkowych można postawić rozpoznanie.
W badaniu tym im wyższa klasa tym wyższy poziom swoistych alergenów. Klasa 0 nie wskazuje na alergię.
Konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam